Vědět jak nejlíp na to je nad všechno světa zlato

Lenčin Příběh

12. května 2012 v 13:58 | Lenka L. |  Povídky

Jmenuji se Lenka Láskorádová, ale někteří mi říkají Střelenka. A teď vám povím svůj životní příběh.

V devíti letech mi zemřela maminka, nepovedl se jí nějaký lektvar. Od této doby žiji pouze s tatínkem, který je šéfredaktorem časopisu Jinotaj. Hledáme spolu muchlorohéchropotaly. Když jsem nastoupila do bradavic, byla jsem moudrým kloboukem zařazena do Havraspáru, který založila Rowena. Skamarádila jsem se s Ginny Weasleovou, která chodila do Nebelvíru. Po večeru všech svatých se ale celou školou šířila panika, protože byla opět otevřena tajemná komnata. Někteří lidé si mysleli, že jí otevřel Harry Potter, který se kamarádil s Ginnyiným starším bratrem Ronem (Ginny měla 6 bratrů).

Když začal můj druhý rok ve škole, tak byli kolem školy rozestoupení mozkomorové, což jsou Azkabanští strážní (Azkaban je kouzelnické vězení). Hledali uprchlého "vraha" Siriuse Bleka. Jednou dokonce prohledávali hrad a my museli spát ve velké síni.

Než jsem nastoupila do třetího ročníku, tak se konalo mistrovství světa ve famfrpálu, což je kouzelnický sport, ve kterém se létá na košťatech. Ve škole se konal turnaj tří kouzelnických škol. Za Bradavice ale byli vybráni dva účastníci: Harry Potter a Cedrik Digory. Měli tři ukoly: Postavit se Drakům, Najít ve vodě to co je jim nejbližší a projít Bludištěm. Turnaj teoreticky vyhráli Cedrik i Harry, ale jen Harry přežil setkání s Vyvítekým, který se "vrátil".

Ministerstvo kouzel na Harryho a Brumbála v Denním věštci začalo "plivat špínu" a tvrdit, že jsou lháři. Já i můj otec jsme však jako jedni z mála byli na Harryho straně. Do Bradavic nastoupila na místo učitele obrany proti černé magii učitelka, která vypadala jako ropucha s mašlí, byla vrchní náměstkyní ministra kouzel a ustanovovala pořád nějaké hloupé výnosy. Harry, Ron a Hermiona založili BA (Brumbálovou armádu), do které jsem vstoupila a moc mě to bavilo. Naučila jsem se třeba i vyčarovat patrona, který měl tvar zajíce. Byla jsem s Harrym, Ginny, Ronem, Hermionou a Nevilem na ministerstvu kouzel a bojovala proti smrtijedům.

V pátém ročníku jsem se připravovala na N.K.Ú. (naležitá kouzelnická úroveň). Byla jsem smutná, že nepokračuje BA. Komentovala jsem jeden zápas ve famfrpálu, ale ostatní se pak smáli.

Byla jsem pozvana na svadbu Ronova a Ginnyina bratra. Byla tam sranda ale pak přišli smrtijedi, asi hledali Harryho. Já jsem ho poznala. Má vždycky stejně zamyšlený výraz. Nastoupila jsem do školy a s Nevilem a Ginny jsme obnovili BA, stavěli jsme se na odpor proti Sneipo-Karouovskému režimu. Psali jsme na stěny a dělali nepořádek. Otec taky psal na podporu Harryho a tak mě unesli z vlaku. Byla jsem zavřena ve sklepení Malfojovic sídla s panem Olivandrem. Pak tam zavřeli i Harryho a zachránil nás Dobby domácí skřítek, který bohužel zemřel. Nakonec jsem šla zpátky do školy bojovat za Harryho a začala jsem chodit s Nevilem, kterého jsem milovala. Harry zabil Voldemorta a svět se vrátil do klidu. Poslední dobou Nevil učí v bradavicích bylinkářství. Stále si spolu píšeme. Snad se jednou i vezmeme.

Tak tohle byl můj životní příběh. Teď už ho znáte i vy Usmívající se!

Vaše Střelenka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama