Vědět jak nejlíp na to je nad všechno světa zlato

Červenec 2012

Zásnuby 2. část

8. července 2012 v 12:59 | Ginny Potter (Weasley) |  Povídky


Ráno jsem se probudila vyspaná do růžova. Rychle jsem se oblékla a spěchala do společenské místnosti. Vůbec jsem se nepodívala na hodiny. Bylo pět ráno a snídaně se podávala od sedmi, nehledě na to, že Harry s Ronem o víkendu vstávají kolem půl deváté a Hermiona zrovna tak. Své nedělní brzké stanutí využiju tak, že napíšu dopis mamce a taťkovi. Připíšu dopisy i pro všechny čtyři bráchy a jdu je poslat. Cestou do sovince samozřejmě potkám jak protivu a paní norisovou, tak i školníka Arguse Filče. Klika co??

Po rozeslání dopisů se vracím na kolej přes knihovnu. Půjčuji si knihy stmívání, protože mi ještě z Krocánků a Kaňourů nepřišly a moc mě zajíma jak to dopadne. Jsem teprve na konci Nového měsíce (druhého dílu ze čtyř), tak jsem napnutá jak to dopadne. Než se ty tři "Růženky" vzbudily, byla jsem u třetí kapitoly v Zatmění (čtu velmi rychle). Šli jsme společně na snídani, a opakovalo se to co včera, několik partii šachů, oběd učení s Hermi (nechápu, proč to jako ostatní nezabalí, je po OVCÍCH proboha!!!) Po večeři, která byla kolem pěti, jsem se šla upravit. Jestli se se mnou chce rozejít, tak ať vidí o co přichází.

V sedm hodin jsem přišla na stadión. Bylo tam snad dva tisíce rudých růží, a nejméně tolik červených a růžových světýlek. Harry si s tím musel dát pěknou práci. Nejspíš na tom makal celé odpoledne s Ronem (nějak se vyvlíkli z učení, asi proto mě Hermi mučila i teď po zkouškách. Harry jí určitě podplatil!!!) Harry byl taky ve společenském hábitu a když jsem přišla k němu řekl,že mi musí něco říct, pak si klekl na koleno, vytáhl nějakou krabičku a začal mluvit (přeně takto to řekl): "Ginnevro Weasleyová, vzpomínám na den, kdy jsem tě poprvé uviděl, kdy jsem s tebou poprvé mluvil, kydy jsme spolu začali chodit a poprvé se políbili i na den kdy jsme spolu znovu začali chodit. Miluji tě tak, jak jsem ještě nikoho nemiloval. Vezmeš si mě?" a otevřel krabičku s prstýnkem, na kterém seděl růžový motýl (růžová je moje oblíbená barva) Já jsem mu odpověděla: "Ano!"

Nasadil mi prstýnek, vzal mě do náruče a políbil mě. Ani nevím, jak dlouho jsme se líbali. Možná i dvě hodiny a pak jsme šli (ruku v ruce) do společenské místnosti, kde na nás čekala oslava. (Harry mi tvrdil, že o ní nic neví. Asi ji zařídili Hermi s Ronem, když jsem odešla. Věděli, že řeknu Ano)

Slavili jsme až dokud nepřišla ředitelka naší koleje. Ta to bohužel utnula, že se zítra normálně učí. Já šla spát, ale Hermi šla ještě něco zařídit. Já na ni čekala, abych jí trochu vynadala, že mi to neřekla, ale usla jsem dřív než se vrátila (asi se někde zdržela s Ronem). Druhý den už jsem se nezlobila. Myslela to dobře a Bylo to lepší, než kdybych to věděla dopředu.

Tady je fotka prstýnku


♥ S Láskou Ginny ♥

Zásnuby 1. část

7. července 2012 v 19:18 | Ginny Potter (Weasley) |  Povídky

Jednoho červnového rána, bylo to ještě v bradavicích, Harrymu přišla pošta (malý balíček), ale on mi ji neukázal jako obvykle. To jsem nechápala, asi k tomu měl nějaký zvláštní důvod, který mi neřekl. Jako obvykle mu přišly i noviny, a tak jsme se spolu podívali, kterého dalšího smrtijeda chytili. Byl tam krátký seznam, většínu jsem neznala, ale chytili například Stana Sylničku (bývalého zaměstnance v záchranném autobusu) a nebo Gregoryho Goyla, Harryho bývalého spolužáka, a taky Fenrira Šedohřbeta, který zabil Levanduli (Ronovu bývalou přítelkyni).

Ten den byl celý zvláštní. Například se Harry o něčem stále hádal s Ronem, ale ztichli vždy, když jsem přišla na doslech. Bylo už po zkouškách, takže jsme po obědě měli volno. Seděli jsme pod stromem, já a Hermiona jsme byly opřené o své miláčky, kteří hráli šachy. Oba štvalo, když vyhrál ten druhý, ale mi a Hermioně to přišlo legrační. Bavily jsme se u toho o holčičích věcech, zrovna když jsme byli u účesů, když Ron dal Harrymu koněm mat, dali si odvetu, tentokrát vyhrál Harry.

U druhé partie jsme s Hermi probíraly učení. Hermiona mi vysvětlovala nějaké vzorečky z matiky (nechápu proč se musíme učit matiku), kterým jsem nerozuměla. Na matiku chodim pouze s Hermionou, Harry a Ron se z toho vyvlíkli a já v tom nechtěla nechat Hermi samotnou.

Při večeři mi Harry sdělil, že se mnou potřebuje důvěrně mluvit (Nechápala jsem o čem) a taky mi řekl ať příjdu přesně v sedm hodin na famfrpálové hřiště (divné trénink jsme neměli).Slíbila jsem mu, že tam příjdu. Ron zvedl oči v sloup, ale nic neřekl, Hermi se naproti tomu divně culila, asi věděla o co jde.

Večer, když jsme přišly na kolej (Harry s Ronem se ještě kvůli něčemu zdrželi v jídelně) jsem se to z ní snažila vypáčit. Řekla mi, že Harrymu slíbila, že mi nic neřekne. To je nefér, všichni (i ten Můj blbý bratr) to ví, jen já ne. To se chce Harry se mnou rozejít, že mi to nechce nikdo říct?

Ve velmi špatné náladě jsem se odloudala do ložnice. Převlékla jsem se do svého oblíbeného hedvábného růžového pyžama, sedla si na okno, dívala se na Famfrpálový stadión a přemýšlela, co mě tam zítra čeká.

I když to vypadalo, že jsem šla spát brzy, ve skutečnosti jsem usínala až kolem deseti hodin. V noci se mi zdálo o Harrym a Famfrpálovém hřišti.♥ S Láskou Ginny ♥