Vědět jak nejlíp na to je nad všechno světa zlato

Únor 2013

Z mého tajného deníčku (Nejhorší den mého života)

8. února 2013 v 8:00 | Hermiona G. |  Povídky
Milý Deníčku,
Dneska Nebelvír vyhrál ve famfrpálu. Ron byl skvělý, pochytal všechny střely. Samozřejmě se pořádal oslavný večírek, bez něj by to nešlo. Chvílí jsem se hádala s Harrym, protože jsem si myslela, že provedl něco, co neudělal. Naštěstí mi to dokázal a připomněl, co jsem provedla (Díky mě byl Ron členem družstva a ja byla ráda, že mu to Harry neřekl).
Rozhodla jsem se, dneska mu řeknu, co k němu cítím, pár náznaků už jsem udělala, ale on je nechápal. Přišla jsem do společenské místnosti a nemohla ho najít. Musela jsem se pořádně podívat kolem sebe a viděla něco, co můj mozek odmítal, proto jsem si ho nevšimla dříve. Můj Ron se líbal, před celou společenskou místností s Ní, s Levandulí Brownovou. Nevěřila jsem svým očím, Ron, který nadával Ginny když se s někým políbila, se velice odvážně líbal s Levandulí. V tu chvíli jsem na minutu zmrzla na místě.
Jakmile jsem se vzpamatovala, cítila jsem, jak se mi do očí linou slzy. Otočila jsem se a vylezla otvorem v portrétu, utíkala jsem a schovala se v první prázdné místnosti, kde jsem si myslela, že mě nikdo hledat nebude. Snažila jsem se odreagovat, myslet na něco jiného. Vytáhla jsem hůlku a použila první kouzlo, které mě napadlo. "Avis" A hned kolem mě létalo hejno ptáčků. Pozorovala jsem je a myslela na jejich život, ne na svůj, ten byl teď moc temný.
Najednou se otevřely dveře. První co jsem uviděla byly černé rozcuchané vlasy a po té ty křiklavě zelené oči schované za brýlemi. Byl to můj nejlepší kamarád, kterému můžu říct vše. Harry mě uviděl a přešel místnost ke mně. Byla jsem mu vděčná, schoulila jsem se mu do náruče a plakala. Mám dojem, že jsem se mu svěřila, že vím, jak se cítí, když vidí Deana s Ginny.
Opět se rozletěly dveře a nebudeš mi věřit, kdo v nich stal. Samotný důvod mého myšlenkového rozpoložení a důvod mé existence a v objetí držel jí. Levandule pronesla něco v tom smyslu "Tady už je obsazeno Lonánku." A šla na něj počkat za dveře. Ron se začal přibližovat, a zeptal se "Co je to za ptáky?" Já byla schopná zareagovat pouze jedním slovem. "Oppugno". Ptáčci na Lonánka zaútočili a začali ho klovat do rukou a snažili se i do obličeje čemuž se úspěšně bránil. Vyběhl ven, zmateně se na mě podíval a zavřel dveře.

Promiň, že už končím, ale nemám sílu psát dále. Už takhle jsem tě celý smáčela. Tak zase někdy až se budu potřebovat svěřit…

Z mého tajného deníčku (Tajná láska)

7. února 2013 v 20:44 | Lenka L. |  Povídky
Milý deníčku,
Neuvěříš mi, koho jsem dneska potkala, Nevila Longbotoma. Už nevypadá tak jako vypadal, vypadá neodolatelně. Je dokonalý, nikoho lepšího jsem snad nikdy neviděla. Nevím jen, jak se na mě dívá on. Sice se občas usměje, ale pak se ke mně chová jako ke kamarádce. Stejně jako k ostatním, jako k Ginny, Levanduli…
Zítra se ale odjíždí na vánoční prázdniny, rozhodla jsem se dnešní noc strávit v komnatě nejvyšší potřeby. Nevím proč mě to tam tak táhne. Asi tam bude On. Jsem si všimla, že když mě někde něco nevysvětlitelně táhne (jsem zvyklá tenhle pocit poslouchat) tak tam je On. Nevím, proč mě to k němu táhne, ale v jeho přítomnosti mám občas problém mluvit, naštěstí si toho zatím nevšiml.
Občas spolu jdeme někam sami, ne na nějakou misi, ale jen tak ven. On tomu asi nepřikládá žádnou důležitost, a pokud jo tak ne tak velkou jako já. Bojím se, že kdybych mu řekla, co k němu cítím, zničilo by to náš vztah. A co k němu vlastně cítím? Miluji ho?

Vzkaz

7. února 2013 v 20:21 | Hermiona G. |  Povídky
Ani se na mě nepodívá, jsem mu úplně volná. Co mám dělat, aby si mě všimnul, jasně baví se se mnou, ale nevidí ve mně nic než jen kamarádku, vůbec ve mně nevidí holku, se kterou by mohl chodit. Navíc se kolem něj začala točit Ona. Je hezčí než já a odvážnější, nebo tak mi to aspoň připadá. Má nádherné světle hnědé vlasy (možná až špinavý blond) a modré oči. Kvůli ní se se mnou vlastně ani nebaví. Kvůli ní, Levanduli Braunové.


Věř mi, Ronalde Weasly, jednoho dne budeš můj! Tohle ti můžu předpovědět, i když nechodím jako ona na Jasnovědectví. Tohle vím jasně. Miluji tě a vždycky budu. Získám tě, i kdybych o tebe měla bojovat.


Kvůli tobě se naučím pěkně namalovat a učesat. Jednoho dne tě získám a ty to víš! Rone, I love you! Líbající