Vědět jak nejlíp na to je nad všechno světa zlato

Červen 2013

Časté fauly famfrpálu

30. června 2013 v 11:00 | Cho Ch. |  Kluby a Sporty
Název
Týká sePopis
Deformování Camrálu
pouze střelců
Nedovolené úpravy Camrálu(např. jeho propíchnutí),aby pomaleji létal nebo létal klikatě.
Kapsovánípouze střelců
Držení ruky na Camrálu ve chvíli, kdy prochází brankou(Camrál se musí prohodit.
Napadání brankářepouze střelcůDo brankoviště vlétne více než jeden střelec.
Drženívšech hráčůUchopení protivníkova koštěte za účelem zpomalení nebo znesnadnění jeho letu.
Nedovolené bráněnívšech hráčůZaklínění násady vlastního koštěte za násadu protivníkova koštěte s cílem ho odklonit z letu.
Proráženívšech hráčůLet s účelem srazit se s protivníkem.
Rumplovánívšech hráčůPříliš agresivní používání loktů v blízkosti protivníků.
Pytlačenívšech hráčů kromě chytačeDotkne-li se jiný hráč kromě chytače Zlatonky nebo ji chytí.
Obecné ohroženípouze odražečůOdpálení potlouku směrem k divákům,po němž je nutné hru přerušit. Používáno bezohlednými hráči, když chtějí znemožnit soupeřovým střelcům skórovat.
Vyráženípouze brankářeProstrčení kterékoli části těla brankovou obručí a odpálení Camrálu Má bránit Obruče zepředu, ne zezadu.
Toto je deset častých faulů

Dolores Umbridgeová

29. června 2013 v 10:30 | Cho Ch. |  Učitelé/Ředitelé
Dolores Jane Umbridgeová byla první náměstkyní ministra potom (v mém 6.ročníku) se stala učitelkou obrany proti černé magii. Nějakou dobu po začátku školního roku se stala Bradavickou vrchní vyšetřovatelkou a začala chodit na inspekce. Vyhodila Sibilu Trelawneyovou a málem ji vyhodila i z Bradavic. Na nějakou dobu se stala ředitelkou. Jsem ráda, že na OVCE jsem ji neměla.

Příčná ulice

28. června 2013 v 20:56 | Cho Ch. |  Kouzelná místa
Tato ulice je místo, kde si všichni kupují věci do školy. Pro ty co to zapomněli tak do Příčné ulice se dostaneš takhle: Jdete do Děravého kotle a tam (vedle) je zeď na té zaklepejte na třetí cihlu zleva a jste tam! Vzadu na konci ulice je Gringotova banka. Gringotovi jsou skřetové. Ale o Gringotově bance teď nebudu psát, teď nás zajímá jenom ulice na které se nachází. V Příčné ulici najdete Olivandra, kde se prodávají hůlky, Mžourov, kde si můžete koupit sovu a Prvotřídní potřeby pro famfrpál.

Protiva

28. června 2013 v 20:17 | Cho Ch. |  Ostatní postavy
Protiva není duch, je to strašidlo. Často něco shodí - v 3.ročníku to Harrymu pomohlo. V mém 6.ročníku (potom co odešli Fred a George a řekli že má naštvat "novou ředitelku") shazoval hromádky pergamenů do ohně nebo je shodil z otevřeného okna, zaplavil celé 2.patro a 2 zavřel paní Norrisovou do brnění. Jak víte z Kolejních duchů poslouchá jenom Krvavého barona a jediný kdo se ho zastává je Tlustý mnich.
(Lepší fotku nemám)

Hůlky

28. června 2013 v 18:51 | Cho Ch. |  Kouzelné předměty z Harryho Pottera
Všichni máme hůlky od Olivandera. V jeho hůlkách jsou žíně z jednorožce, pero z ptáka Fenixe nebo blána z dračího srdce. Vůbec nesouhlasí s vlasem víly který se používá v jiných zemích. Podle něj jsou temperamentní a rozmarné. V Bulharsku nebo poblíž něj vyrábí hůlky Gregorovič. Od něj měl hůlku Viktor Krum.Exxistovaly různé pověsti o Bezové hůlce. Podle jedné Ji měl profesor Brumbál. Tady je dalších pár hůlek:

Mořský had

28. června 2013 v 14:10 | Cho Ch. |  Kouzelná stvoření
Mořský had má hlavu koně a hadí tělo. Dorůstá se až 100 stop! Najdete ho v Atlantickém i Tichém oceánu a dokonce v Středozemním moři. Nikdy nazabil člověka, i když hysteričtí mudlové popisují jejich zuřivé chování. Já vím, má hrozivý vzhled, ale Klasifikace MK(Ministerstva kouzel) je XXX a to znamená, že kompetentní kouzelník by ho měl zvládnout. Pokud vím tak i oni jsou v některých pohádkách pro mudlovské děti i když ne tak často jako leprikóni nebo jednorožci. Jenže v jejich pohádkách jsou zlí a nebezpeční!

Prasinky

28. června 2013 v 9:25 | Cho Ch. |  Kouzelná místa
Prasinky jsou jediná čistě kouzelnická vesnice v celé Británii. Studenti z Bradavic od 3 ročníku tam můžou některé víkendy chodit. Právě tam je nádraží kam každý rok přijede školní vlak a taky odtud odjede. V Prasinkách se nachází např. Taškářovy žertovné předměty kde teď prodává George. Všichni měli vždy nejraději Medový ráj kde jsou opravdu skvělé sladkosti. Já jsem chodila s Cedrikem do Čajovny madam Pacinkové a jednou jsem tam na Valentýna byla s Harrym. Poté co jsem začala chodit do 7 ročníku jsem zjistila, že poblíž této kouzelnické vesnice se nacházel úkryt Siriuse Blacka. Oblíbená byla hospoda U tří Košťat. Byla oblíbená díky máslovému ležáku. BA(Brumbálova armáda) se poprvé, ještě bez jména setkala v špinavé hospodě U Prasečí hlavy. Bylo to HROZNÉ!!

Minulost Zlatonky

16. června 2013 v 12:30 | Cho Ch. |  Kluby a Sporty
Určitě víte, že Zlatonka neexistovala vždycky v dějinách famfrpálu. Kdysi nebyla vůbec, byl jenom camrál a potlouky, teprve později přinesl pan Chvástal na zápas zlatonosku. Jenže to mělo nevýhodu: hodně ptáčků umřelo, protože jak je lapači chytili rozdrtili ji. Může rychle měnit směr a je malá. Chvástal (o kterém jsem už psala) řekl, že tomu kdo zlatonosku chytí dá 150 galeonů (v dnešním přepočtu více než milion galeonů). Na památku 150 galeonů dostává ten chytač který chytí Zlatonku dostane 150 bodů. A teď konečně ke Zlatonce. Zlatonku vynalezl kouzelník Bowman Wright, který bydlel v Godrikově dole. Je skoro stejná jako Zlatonoska tady máte obrázky.
Jsou stejně velké, obě můžou rychle měnit směr. Řekla bych, že Zlatonka je lepší.

Leprikón

16. června 2013 v 11:03 | Cho Ch. |  Kouzelná stvoření
Leprikón někdy známý jako šprýmařík
Vyskytují se jenom v Irsku, jeden Irský tým je používá jako maskoty. Sama jsem je viděla, Irsko vyhrálo... Dorůstají velikosti 6 palců. Žije v lesnatých a křovinatých oblastech. Upozorňují na sebe mudly a díky tomu jsou často mudlovských knížkách pro děti. Leprikóni dokážou vytvořit "falešné zlato" které k jejich obveselení po několika hodinách zmizí (ale ne k obveselení ostatníchZamračený). Živí se listím a někteří si umějí udělat (taky z listí) oblečení. Tito ostrovní skřitkové jsou jedíní z malého lidu kteři uměji mluvit, ale stejně jsou zařazeni mezi zvířata.

Novinka

16. června 2013 v 10:32 | Lenka L. |  Přečtěte si prosím
Už nebudeme psát tři budeme čtyři, ale bude psát hlavně Cho. Ano Cho Changová! Já, Hermiona a Ginny nemáme čas. Omlouváme se!!!! Možná občas budeme psát i my, ale jenom Občas!!!!!
Děkujeme za přečtení