Vědět jak nejlíp na to je nad všechno světa zlato

Říjen 2013

MŮJ VELKÝ DEN

6. října 2013 v 10:58 | Hermiona G. |  Povídky
Stalo se to ve čtvrtém ročníku kolem vánoc, samozřejmě ten den byl ples a já byla pozvaná. A ne jen tak někým, pozval mě slavný hráč famfrpálu a šampion za Kruvalskou školu, Viktor Krum.
Bylo už odpoledne asi kolem páté hodiny, když jsem se klukům omluvila, že musím jít. Chtěla jsem se pěkně upravit, ale nejdříve jsem musela do umývárny. Napustila jsem si plnou vanu vody, dala jsem si sůl a pěnu. Krásně to vonělo, dala jsem si tam své oblíbené vůně (pergamenu a čerstvě posečené trávy, z nějakého důvodu mě uklidňují). Samozřejmě jsem si do vany vzala knížku, ale tentokrát brakovou literaturu. Nějak jsem se začetla a zjistila, že jsem tím ztratila spoustu drahocenného času, byla jsem tam asi hodinu.
Věděla jsem, že musím zrychlit. Osušila jsem se, osušku si ovázala kolem sebe a hledala ve své taštičce šampón, můj oblíbený s jahodovou vůní, k němu jahodový kondicionér a také Rychlopomádu pro váš hladký vlas. Umyla jsem si je a naplácala na ně skoro celou lahvičku pomády a vysušila. Učesala jsem si je do krásného copu.
Tak, teď ještě rychle make-up. Udělala jsem si kouřové stíny s nádechem modré, aby se mi hodily k šatům.
Rychle jsem se oblékla a obula, už jsem vážně neměla moc času. Své věci si hodila do své skříňky a šla do vstupní síně, kde na mě čekal Viktor. Byla jsem velice šťastná, byl to pěkný pocit stát vedle pěkného kluka a nevypadat jako strašák. Harry mě málem ani nepoznal, a když kolem mě šel Ron, ani mě nepozdravil.

Po večeři jsme tančili, nejdříve Blues a po té Valc a Valčík… Trošku se mi pletly nohy, takže občas jsem jí měla tam, kde jsem jí mít neměla a chytla jsem po ní. S Viktorem se mi tančilo skvěle, byl vážně dobrý tanečník. Jen mě mrzelo, že jsem nemohla tančit s Ronem, ale ten stejně netančil (asi to neuměl) a když jsem se ohlédla při prvním tanci po Harrym tak jsem si všimla, že ho vede Parvati. S Viktorem jsem protančila celý večer, ale ve společenské místnosti jsem se potkala s Ronem, který po mně začal ječet. Bylo mi to líto, já vážně chtěla jít s ním. Řekla jsem mu, že mě má příště pozvat první a ne jako poslední možnost.