Vědět jak nejlíp na to je nad všechno světa zlato

Červen 2014

Kartičky Řachavého petra

27. června 2014 v 10:00 | Cho Ch. |  Kouzelné předměty z Harryho Pottera
To je oblíbená hra. Hodně ji hráli Fred s Georgem. Jsou to kartičky které vybuchují, a proto je s nimi zábava hrát. Mě baví se dívat jak z nich někdo staví domečky a vybuchne jim to zrovna když je dostavíSmějící se. Existují i jiné hry, např. pexeso. U něj když nenajdeš stejný pár kartičky se začnou třást a po chvilce vybuchnou, ale uklidní se když k nim rychle najdeš pár. Oblíbená hra je taky jedna od které neznám jméno. Při ní se dá sada kartiček na hromádku a někdo na ni použije Wingardium leviosa. To se pak jedna kartička vznese nahoru a otočí se. Tak to pokračuje a když je hned po sobě pár, rychle přilož hůlku. Pokud ses trefil kartičky se ti přičtou, ale pokud ne, vybuchnou. Jsou i jiné hry, ale tyhle jsou nejoblíbenější.

Kanaří piškotky

19. června 2014 v 11:49 | Cho Ch. |  Kouzelné Sladkosti
Vypadají jako neškodné piškoty s vanilkovým krémem, ale když některý sníte proměníte se na kanára. Nemusíte se ale bát po chvíli vypelicháte a proměníte se zpátky. Vymysleli je Fred a George Weasleyovi. Můžete si je koupit v Kratochvilných kouzelnických kejklich. To je úžasný obchod na Příčné ulici.

Hry na košťatech dnes

19. června 2014 v 11:11 | Cho Ch. |  Kluby a Sporty
Ve Švédsku se pořádá tak trochu nebezpečný Výroční závod košťat. Účastníci letí něco kolem 300 mil. Letí se i kolem draků a proto má trofej švédského krátkonosého draka. Je stříbrná. Sjíždí se spousta kouzelníků, a když účastníci vyletí všichni kouzelníci se přemístí do cíle blahopřejí těm co přežili
Dětská hra která se jmenuje Strkaná je velmi jednoduchá. Snažíš se shodit co nejvíc hráčů z košťat a kdo zůstane zvítězil
Další hra hraná na košťatech je Přehazovaná.Používá se v ní (stejně jako v jiných starých hrách) nafouknutý měchýř. Při této hře sedíš na koštěti čelem dozadu a svou metlou přehazuješ měchýř na druhou stranu živého plotu. Kdo mine přidá svým protihráčům bod. Kdo první nasbírá 50 bodů vyhrál.